Булінг у школах – одна з найактуальніших проблем у дитячих колективах, яка часто призводить до зниження успішності та емоційних розладів. Найбільш поширені форми прояву булінгу в школах – психологічний тиск, словесне цькування, образи, злі жарти, образливі прізвиська, глузування.
За даними дослідження «Булінг та толерантність у закладах освіти після 24 лютого 2022 року» Національної академії педагогічних наук України кожен четвертий учень в Україні зазнавав булінгу. 51,3% опитаних школярів і школярок колись зазнавали булінгу. Серед дівчат цей показник вищий – 55,9%, тоді як серед хлопців він становить 46,2%.
Найефективнішими методами боротьби з булінгом респонденти назвали залучення психолога. В нашій школі на це звертається особлива увага. Шкільний психолог постійно проводить з учнями заняття, присвячене темі протидії булінгу.
Діти знайомляться із поняттям булінгу, його ознаками та видами. Розбираються як розпізнати цькування та насилля, чим булінг відрізняється від конфлікту та як діяти в подібних випадках.
Найбільш важливе і складне питання – як навчитись допомагати собі самостійно. Разом обговорюють, чому булінг неприпустимий у дружньому шкільному оточенні та розібрались, що треба робити, щоб цього не допускати.